Najlepsze gadżety, które warto mieć uprawiając sport

Aktualnie coraz większa liczba osób uprawia sport. Są to różnego typu dyscypliny indywidualne lub grupowe. W sytuacji sportów indywidualnych pojawia się ochota lub konieczność dokładnego zarejestrowania przebiegu konkurencji. Konieczność występuje na przykład w przypadku transmisji w telewizji. Widzowie takich transmisji nierzadko zastanawiają się, jaką metodą transmitowany jest obraz na przykład z bolidu Formuły 1 lub z poziomu nart skoczka narciarskiego. Zdziwienie powodują również czasami nagrania, gdzie obraz widziany jest z powietrza, a do tego ze zbyt niewielkiej odległości jak na samolot lub helikopter.
Sporty wodne
Napisane przez: chris walker
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Sekret tego rodzaju obrazów tkwi w odpowiedniej technologii.

Jeżeli masz ochotę uzyskać inne materiały na opisywany temat, to sprawdź proponowane www (https://zygzakrent.pl/testy/), które posiadają też dane na to zagadnienie - kliknij więc tutaj.

Wysokiej jakości sprzęt do rejestrowania wideo ma bowiem obecnie ogromne możliwości. Filmy powstają w takich warunkach i okolicznościach, jakie jeszcze parę lat wcześniej stanowiły przeszkodę nie do pokonania.

Kamery sportowe W celu wykonywania nagrań opisanych powyżej skonstruowano rozmaite kamery sportowe. Pozwalają one przede wszystkim na rejestrację obrazów w bardzo trudnych, a czasami wręcz ekstremalnych warunkach. Przykładowo kamera sportowa (poznaj SONY Action Cam HDR-AS30) może zarejestrować film w trakcie wspinaczki wysokogórskiej lub nurkowania. Ta ostatnia sytuacja stwarza potrzebę użycia wodoodpornej obudowy kamery, która pozwoli uniknąć uszkodzeń przyrządu. Stosunkowo niedawno wprowadzone rozwiązanie stanowią urządzenia które można przymocować do kasku sportowca. Są one potrzebne w takich dyscyplinach jak na przykład zawody kolarskie, w celu wzbogacenia transmisji. Najważniejszą zaletą przyrządów tego rodzaju jest to, że sportowiec nie musi w żaden sposób obsługiwać urządzenia, a przede wszystkim urządzenie takie mu nie przeszkadza. W innym wypadku mogłoby dojść do niebezpiecznej kontuzji.


Sprawdź też

Kamera sportowa- nowoczesny wynalazek, który zawsze warto mieć pod ręką

Kamera
Napisane przez: billsoPHOTO
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Każdy z nas bardzo dobrze wie, że nasze momenty z życia są przelotne. Pomimo naszych silnych chęci nie jesteśmy w tanie zatrzymać chociażby na chwilę doznawanej w danym momencie sytuacji. Wszystko jest bowiem niesamowicie ulotne. Niemniej tymczasem, ludzkość postanowiła w pewien sposób poradzić sobie z tym tematem. Jedynym trafnym rozwiązaniem, który pomoże nam bez mała przeżyć kolejny raz dany moment z naszego życia jest jego uwiecznienie. Okazuje się też, że na ogół wybieraną formą zapisywania przez nas wspomnień jest nagrywanie filmów.

Producenci i ceny
Aktualnie działa coraz więcej firm produkujących kamery sportowe. Ważne jest, by znaleźć firmę mozliwie najbardziej zaufaną, co może być gwarancją wytrzymałości i dobrej jakości urządzeń. Popularnym typem, również na terenie Polski, są kamery GoPro (zobacz kiedy premiera kamery GoPro Hero4). Producent ten oprócz kamer oferuje również dużo innych akcesoriów, umozliwiających tworzenie nagrań w ekstremalnych warunkach.
2020-09-16 07:23:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.