Aktywne oraz pewne preparaty na kleszcze u zwierząt

Pasożyty zewnętrzne, takie jak na przykład kleszcze na ogół występują na przełomach kwietnia, maja oraz czerwca, albowiem właśnie w tych miesiącach wolno dostrzec ich największą działalność. Ukąszenie kleszcza zdoła sprawić, że nasze zwierzę zachoruje na Babeszjozę, w związku z tym niewątpliwie takiego kleszcza trzeba jak najszybciej się pozbyć. Jednak jeszcze lepszym wyjściem jest zastosowanie działań zapobiegawczych, a więc efektywnych i jednocześnie bezpiecznych preparatów na kleszcze u zwierząt.

Pies, Shi-Tzu

Autor: JakeCop
Źródło: http://www.sxc.hu
Bez względu na to czy masz kota czy też psa bezspornie zależy Ci na tym, żeby Twoje zwierzę było wiecznie zdrowe oraz szczęśliwe. Kleszczy nie można lekceważyć, ponieważ choroba, którą może uczynić ugryzienie jest dosyć skomplikowana do wyleczenia, a nieleczona może doprowadzić do śmierci zwierzęcia. Dzisiaj wolno dostrzec coraz większą intensywność kleszczy, a co za tym idzie większą liczbę zachorowań u zwierząt, nie jedynie u tych, które są wyprowadzane na dłuższy spacer w lesie, lecz również u tych, które korzystają z osiedlowych trawników – polecany sklep.

Na rynku – w klinikach weterynaryjnych albo też w sklepach zoologicznych – możemy odnaleźć różnorodne preparaty na kleszcze u zwięrząt. Największą skuteczność stwierdzono w obrożach i także w kroplach na kark. Preparaty te mają własności, które zniechęcają kleszcze i powodują, że nie musisz więcej martwić się o Twojego pupila. Preparaty te są nie wyłącznie funkcjonalne, ale także bezpieczne, wobec tego nie musisz obawiać się, iż u Twojego zwierzaka wystąpią jakiekolwiek poważne efekty uboczne.

Mimo ogromnej skuteczności dostępnych na rynku preparatów na kleszcze po wszelkim spacerze trzeba precyzyjnie obejrzeć zwierzę i sprawdzić czy może nie posiada ono jakiegoś kleszcza.

Pomnijmy o tym, iż środki przeciwko kleszczom dla zwierząt też mają swój termin ważności, w związku z tym po dłuższym stosowaniu zdołają one zaprzepaszczać swoje własności. W takiej sytuacji wypada nabyć kolejne preparaty przeciw kleszczom.