Bez czego nie może się obejść nasza komórka?

W sprzedaży można zakupić sporą ilość gadżetów do naszych telefonów komórkowych. Nic to dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę jak wszechstronnymi urządzeniami są najnowsze smartphony. Oprócz podstawowej swojej funkcji mogą nam służyć do wysyłania wiadomości SMS, jako alarm, kalendarz, kalkulator, aparat, timer czy też radio. Poza tym możemy w nowoczesnych telefonach uruchomić dużo potrzebnych nam bardziej lub mniej, darmowych lub też nie funkcji. Zatem mając w swym smartphonie GPS oraz internet, można zainstalować praktycznie wszystkie z nich.

telefon komórkowy

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli na przykład czynnie uprawiamy jakąś aktywność fizyczną, może nam się przydać osobisty trener, który określi mapę naszego treningu, przeliczy pokonane kilometry, spalane kalorie (a nawet je zamieni na liczbę spalonych hamburgerów!). Może to działać nadzwyczaj motywująco. Osoba odchudzająca się również znajdzie coś dla siebie. Mając odpowiednią aplikację starczy że wpisze w smartphon ile jedzenia zjadła, a nasz osobisty dietetyk obliczy ile to kalorii i ile jeszcze nam zostało. W programie specjalnej dla pań jest tabelka, na której płeć żeńska ma możliwość zaznaczać pomiary temperatur i rysować comiesięczne wykresy. Nie dość tego, nawet swój codzienny nastrój może zaznaczyć odpowiednią emotikonką! Dość rozpowszechnioną aplikacją którą możemy pobrać jest choćby latarka albo cyfrowe radio. I w ten oto sposób nasza komórka staje się rzeczywiście urządzeniem wielozadaniowym!

Między innymi dlatego więc nasze współczesne urządzenia potrzebują wielu akcesoriów do telefonów (sprawdź jakie są obecnie dostępne i po ile: mianowicie przydają się: słuchawki by móc posłuchać ulubionej stacji radiowej czy muzy, co pewien czas należy wymienić im zużytą już baterię, kupić ładowarkę sieciową czy też samochodową, albo takie oczywistości jak karty startowe, karty pamięci. Pośród akcesoriów do telefonów komórkowych możemy znaleźć również różnego typu smycze, kable, adaptery słuchawek a także akcesoria bluetooth do telefonów. Ciekawym gadżetem jest na przykład składana klawiatura, która ma uchwyt na smartphona i uczyni z niego prawie notebook. Całkiem interesująco wyglądają także okulary (sprawdź ofertę od profesjonalnej firmy – aparat w okularach) które mogą służyć jako słuchawki na bluetooth. Ponoć potrafią odróżnić dźwięki otoczenia od głosu używającej ich osoby. Jednym słowem raj dla gadżeciarza!