Ciekawe gry na Playstation – The Evil Within

W obecnych czasach gry z gatunku survival horror robią się bardzo popularne nie bez powodu – dobrze rozegrany horror gwarantuje fascynującą rozrywkę, napięcie a, także wciągnięcie się w jego fabułę. Pośród wielbicieli tego rodzaju gier panuje szeroko podzielany pogląd, iż najprawdziwszymi mistrzami gatunku są Japończycy – od na pierwszy rzut oka wyłącznie prostej, bo mocno nastrojowej Ib, po The Evil Within.

gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieje się tak nie bez przyczyny – Japończycy zdobyli już jakiś czas temu znakomitą pozycję w horrorowej kinematografii, która na gry bardzo bardzo wywiera wpływ.

Czy dodatkowe treści odnoszące się do omawiany tu sprawy będą dla Ciebie użyteczne? Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik – to wiarygodne omówienie.

Obecnie ta znakomita fabularnie gra jest dostępna dla miłośników gry na konsolę – została wypuszczona na Playstation Network jest na pozór tylko łatwa – bohaterem gry jest Sebastian, detektyw podróżujący do szpitala psychiatrycznego w celu rozwiązania brutalnego morderstwa. Konwencje detektywistyczne zostają przełamane już na samym początku – szpital przypomina bardziej gaudyjską świątynię niż placówkę medyczną, a tuż po przyjściu na miejsce okazuje się, że w środku nikogo nie ma (motyw najczęściej występujący w japońskich horrorach, ale na szczęście jeszcze do końca zużyty).

Zaczyna się walka nie jedynie z potworami, ale też z ludzką psychiką. Autorzy jak najlepiej wiedzieli, co wywiera wpływ na klimatyczność, oraz dobrze to wykorzystali – mroczne, ciasne pokoje a, także gwałtowne zmiany otoczenia umieją nieźle przestraszyć gracza. Mimo szerokiej ilości czerwonej farby gra zupełnie nie polega na uderzaniu w każdego potwora w pobliżu – bohater jest inteligentny a, także jest w stanie robić należyty użytek ze znalezionych rzeczy. Ma to jednak własną cenę – doświadczone wydarzenia nie pozostają bez wpływu na jego psychikę, po pewnym czasie zaczyna nawet mieć halucynacje. Ten wątek został dobrze rozbudowany a, także nie jest jedynie puszczeniem oczka gracza, ale ma swoje konsekwencje – choćby zniekształca ocenę odległości bohaterowi. Horror niewątpliwie jest rekomendowana miłośnikom mocnych, niezapomnianych wrażeń.
konsola

Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com
Miłośnicy estetyki (a szczególnie Beksińskiego) nie rozczarują grając w tę grę – zarówno przeciwnicy, jak oraz wnętrza to autentyczne dzieła sztuki, są bardzo dopracowane a, także zrobione z niesamowitą skrupulatnością; rekomendowane jest także granie z słuchawkami, ponieważ dźwięki są ważne w właściwym odbiorze gry. Nawet najmniejsze szczegóły, takie jak anatomia czy światłocień mogą śmiało konkurować ze znanymi dziełami malarstwa, a graficy potrafią wyciągnąć ładne efekty ze cieni i świateł, butelkowej zieleni jak również czerni. Gra The Evil Within jest z pewnością silnie grywalna, nastrojowa i konsekwentna; nie bez powodu jest uważana za najstraszniejszą grę Shinji Mikamiego.