Cloud Hosting, czyli nowoczesne rozwiązanie posiadające wady i zalety

Cloud computing czy, mówiąc nieco inaczej, Cloud Hosting, to rozwiązanie, które opracowane zostało przede wszystkim mając na myśli te osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. Ci, którzy widzą tylko jego plusy zaznaczają, że jest to wręcz perfekcyjny rodzaj outsourcingu. Jakie pozytywne i negatywne strony ma ta postępowa technologia?

Cloud Hosting to przede wszystkim ogromna oszczędność. Będąc w posiadaniu SSD cloud server, musimy udźwignąć znacznie mniejsze koszty, które wydalibyśmy na utrzymanie prywatnego serwera. SSD cloud server zapewnia nam również wielką mobilność, co obecnie jest naprawdę doceniane.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto jest szerzej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj test na utratę wartości.

Jeśli decydujemy się na przechowywanie plików w chmurze, to zapewniamy sobie dostęp do nich bez względu na to, gdzie obecnie przebywamy.

cloud computing

Autor: Bernard Goldbach
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie na tym polega wyższość cieszącej się popularnością chmury nad stosowanymi od lat dyskami twardymi, które są zamontowane w jednostce centralnej komputera. Aby skorzystać z chmury, wystarczy mieć dostęp do Internetu oraz komputera bądź – dzisiaj coraz częściej – telefonu. Chmura będzie działała niezależnie od tego w jakim miejscu świata chcemy z niej skorzystać. Taka w zasadzie niczym nie ograniczona dostępność do zgromadzonych plików ma wielkie znaczenie w sytuacji tych osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Można bowiem nadzorować wtedy rozmaite czynności pracowników niezależnie od tego, w jakim miejscu aktualnie przebywamy – czytaj o cloud hosting.

Chmura ma także szereg wad, które na ogół są pomijane przez jej miłośników oraz tych, którzy dostarczają tego rodzaju usługi. Dotyczą one zwłaszcza kwestii bezpieczeństwa. Stawiając na używanie chmury oraz usługi firmy zewnętrznej w tym obszarze, udostępniamy dane mające związek z prowadzoną przez nas firmą.

Właśnie z dlatego z usług chmury można korzystać dopiero wtedy, kiedy podpisane zostaną odpowiednie umowy dokładnie określające współpracę. Należy pamiętać, że w umowie trzeba bardzo dokładnie opisać procedurę postępowania z informacjami w sytuacji, kiedy współpraca z firmą nie będzie miała ciągu dalszego – czytaj więcej o ssd cloud server. W przeciwnym razie pojawia się ryzyko wplątania się w bardzo poważne kłopoty. Nigdy bowiem nie mamy pewności, co firma postanowi zrobić z informacji, które przez określony czas znajdowały się w jej posiadaniu. Spraw dotyczących umowy należy wyjątkowo dokładnie pilnować.