Co wolno powiedzieć na temat atutów oraz minusów grania w gry komputerowe?

Gry komputerowe są współcześnie nadzwyczaj częstym i popularnym tematem. Co krok słyszymy o tym, iż na rynku pojawiła się jakaś nowa gra. Wiele osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się dziś bardzo dużo, między innymi wielokrotnie poruszaną problematyką są zalety oraz wady gier komputerowych. Dziś zdołamy wyróżnić osoby, które sądzą, że gry komputerowe są wyłącznie szkodliwe i nie mają żadnych zalet. Ale czy tak jest naprawdę? Należałoby zastanowić się nad tym jakie walory i minusy naprawdę niesie za sobą granie w gry komputerowe.

kontroler do Xbox-a

Autor: John Morgan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o zalety to nie da się ukryć, iż gry pozwalają na kreowanie fantazji i modyfikują nasz umysł. Uczą także strategicznego myślenia. Poza tym nie zapominajmy o tym, że istnieje sporo gier logicznych oraz edukacyjnych, jakie na przykład uczą dzieci nowych rzeczy, wspomagają w nauce języka obcego i tak dalej. Do tego granie w gry komputerowe jest również wyśmienitą rozrywką i może być niezwykle fascynującym hobby. Dużo osób czyta książki, ogląda filmy, jeździ na rowerze, a inni lubią grać w gry i na pewno nie ma nic w tym złego. A właśnie granie i zbieranie przeróżnych akcesoriów i gadżetów związanych z grami może być równie ciekawym hobby (tutaj można zobaczyć przykłady: gadżety dla fanów gier).

gra konputerowa Diablo II

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Granie w gry komputerowe niesie za sobą również parę wad. Teraz zdołamy znaleźć sporo niesłychanie barbarzyńskich gier, pełnych przemocy – nie można zaprzeczyć, że na młode umysły może to mieć negatywny wpływ, w szczególności, jeśli mówimy o osobach uzależnionych od gier komputerowych. Ogromnie łatwo jest zatracić się pomiędzy iluzją, fikcją a rzeczywistością, wskutek tego dzienne granie przed komputerem po kilkanaście godzin niewątpliwie nie jest właściwe.

Zaintrygowały Cię podane informacje? Bardzo nas to raduje i jednocześnie zachęcamy Cię do serwisu autora po nową porcję wątków.

A szybko można zgubić rachubę czasu, szczególnie jeżeli grający posiada specjalny i dobry sprzęt, który prawie zastępuje mu życie w realu. Wystarczy sprzęt taki jak na przykład takie jak tu – akcesoria i kontrolery specjalnie do gier.

Osoby, jakie cały swój wolny czas spędzają przed komputerem nierzadko mają kłopoty z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, odcinają się od realnego świata. Toteż grając w gry komputerowe niesłychanie ważkie jest zachowywanie dystansu, podobnie jak w wielu innych rzeczach. Powinno się również wybierać wartościowe gry, takie jakie mogą nas czegoś nauczyć i są fascynujące, a nie jedynie propagują przemoc i zawiść do innych osób.