Czym jest macierz dyskowa oraz z jakiego powodu należałoby ją wykorzystywać?

Kwestia zachowania całkowitego bezpieczeństwa w tzw. środowisku IT przy WDrożeniu bardzo dużej wydajności oraz łatwość zarządzania czy konsolidacja urządzeń to kluczowe argumenty przemawiające za zastosowaniem Urządzenia zawierającego od paru do kilkuset dysków fizycznych.

Są one dla serwera widoczne są jako pojedynczy dysk.
przykład czarnego samochodu marki ford focus

Autor: Aurélien JEANNE
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu macierz dyskowa jest wykorzystywana nie tylko w wielkich korporacjach czy też instytucjach, ale także w przypadku poszczególnych serwerów. Wspomniane wyżej zalety w rzeczywistości oznaczają znacznie większe wykorzystanie przestrzeni na dyskach. Tego typu system macierzowy, dzięki wielowarstwowej strukturze to w praktyce wykorzystujący dużą ilość protokołów dostęp do wszystkich informacji. Tworzy to zatem bardzo skomplikowany system w pojedynczej obudowie.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, to w tym miejscu jest notka z www (https://c-l.pl/zelkoty-winyloestrowe/), która również posiada niezwykle interesujące informacje na przedstawiany tutaj temat.

Zastosowany w tego typu rozwiązaniach algorytm RAID gwarantuje znakomitą dostępność informacji przy zachowaniu dużego bezpieczeństwa funkcjonowania. Jest to szczególnie ważne w wypadku dużych korporacji albo różnych spółek.

macierz dyskowa

Autor: TAKA@P.P.R.S
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną korzyścią wynikającą z wykorzystania macierzy dyskowych jest bardzo znaczne polepszenie efektywności funkcjonowania serwera. Tego typu macierz jest w stanie bardzo odciążyć procesor, a poprzez to wywołać szybsze działanie procesów RW. Mimo pozornego dużego stopnia zaawansowania, administracja tego typu systemem jest dla wykwalifikowanego specjalisty relatywnie prosta. Jest tak dlatego, że większość czynności można wykonać przy zastosowaniu jedynie jednej konsoli.

Ponadto duża część czynności powiązanych z rozbudowaniem mechanizmu można wykonać w taki sposób, że będzie to proste do zinterpretowania dla innych części systemu i to bez konieczności zatrzymania układu.