Detale, na które trzeba zwrócić uwagę wyszukując mieszkania?

Poszukiwanie odpowiedniego mieszkania to nie lada zadanie. W tym wypadku nie można decydować szybko i beztrosko, bo może wiązać się to z kiepskim skutkiem. Dobór miejsca do życia, nieważne w jakim jesteśmy wieku i gdzie jesteśmy, musi być przeprowadzany z głową. Poniżej niedługi tekst o tym, na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać, gdy szukamy mieszkania.

Wrocław posiada coraz mniej kosztowne mieszkania (np. ). Wśród szukających mocno często wybierane są mieszkania dwu i trzy pokojowe, gdyż ich opłata za nie jest jedynie nieco większa od tej, jaką należy wyłożyć na kawalerkę. To świetny wybór dla żyjących ze współlokatorami żaków lub dla osób rozważających założenie rodziny. Alternatywą dla mieszkania może być dom jednorodzinny. Aktualny krach na rynku nieruchomości (Royal – biura nieruchomości koszalin) sprawił, że ceny obniżają lawinowo. Spadek notuje się od kilku miesięcy, najmocniej pogłębił się w maju tego roku. Prognozy wskazują, że to potrwa dłużej.


Wyświetl większą mapę

Szukając mieszkania trzeba dobrze przyjrzeć się dzielnicy. Wrocław jest bardzo rozległym miastem, czyli powinno nas zainteresować odpowiednio skomunikowane osiedle. Na Psim Polu ostatnio są jedne z najmniej tanich loków, właśnie z winy korków i nieodpowiedniej liczby autobusów. Sytuacja pewnie się zmieni po dołączeniu linii tramwajowej. Jeśli kochamy spokój, zaleca się wybrać mieszkania na granicach miasta albo też na słynącej z łąk i terenów zielonych Wielkiej Wyspie. Położone na niej osiedla Biskup i Sępolno należą do najbardziej cenionych, o czym wie każdy deweloper Wrocław mieści niestety dużo miejsc zatłoczonych i hałaśliwych, dlatego odradzam wybór okolic Maślic i obwodnicy (hałas prac konstrukcyjnych) i ścisłego centrum.

I kończąc jeszcze jedna sprawa – kamienica czy peerelowski blok? Bez dwóch zdań to pierwsze. Wybierając przedwojenne budownictwo (apartamenty niechorze sprzedaż) trzeba pamiętać jednak o stojących w nim piecach kaflowych. No i naturalnie o kosztownych remontach.