Dlaczego czytanie książek jest tak konieczne i to już od najmłodszego wieku. Faktycznie istnieje kilka powodów

Możemy przyznać, że znana akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, która kilka lat temu pojawiła się w mediach, zrobiła bardzo wiele pozytywnego. Osoby, jakie nie zdawały sobie sprawy z pozytywnego oddziaływania książek nagle rozpoczęły czytać swoim maluchom. I tak to się odpowiednio rozwinęło, już dziś widać rezultaty tych działań. Powinniśmy przyznać, że to jedna z najbardziej pozytywnych akcji ostatnich lat.

http://www.hurtowniazabawek.pl/pl/promocje
Napisane przez: Thomas Frost Jensen
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Książki dla dzieci (książki i malowanki- Hurtownia Zabawek) muszą być dostępne wszędzie. Nie jedynie dla tych rodzin, w jakich są na to finanse, ale również, gdzie warunki do codziennego życia nie są zbyt wygodne. Prawdą jest, iż dobrze dopasowane książki czytane w młodym wieku pozwalają odpowiednio się rozwijać. A najbardziej ciekawe jest to, że wystarczy, iż piętnaście minut codziennie czytać będziemy naszemu dziecku, a to już będzie dawało efekt.

Dlaczego w ogóle czytanie jest takie ważne? Po prostu, to niezwykle rozwija wyobraźnię, pomaga w nauce, bawi, pokazuje zjawiska, przedmioty, ludzi, objaśnia świat, w jakim funkcjonujemy. Wiele badań pokazuje, iż dziecko, któremu rodzice czytali za młodu osiąga sukces w dorosłym życiu. Co interesujące, jak już samo umie czytać, to bardziej chętnie sięga po książki. Kreuje się taki nawyk czytania, ponieważ dziecku, a później młodemu człowiekowi kojarzy się to pozytywnie, ma dobre wspomnienia z tym związane. Inaczej zaś osoba, która nigdy nie miała kontaktu z książkami, lub był ten kontakt bardzo sporadyczny.


Sprawdź też

Komputery stacjonarne wciąż szczycą się zainteresowaniem u kupujących, bo odznaczają się doskonałymi parametrami

komputer
Napisane przez: markus spiske
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nie sposób zaprzeczyć, że w dzisiejszych czasach dużym powodzeniem cieszą się przede wszystkim komputery przenośne, inaczej zwane laptopami. Ich konstrukcja zezwala przenosić wyposażenie wszędzie tam, gdzie tylko jest nam potrzebne. Dzięki temu możemy mieć przy sobie sprzęt z dala od domu czy w czasie podróży. A jednak komputery stacjonarne także nie tracą na swojej popularności oraz wciąż są często kupowane. Czemu tak się dzieje?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.