Drukarka laserowa czy atramentowa? Poznaj ich kluczowe cechy, a nie będziesz mieć problemów z wyborem

Nie każdy jest rozeznany w sprzętach komputerowych, zatem nie zawsze podjęcie decyzji co do odpowiedniego urządzenia należy do najłatwiejszych zadań. Jeżeli w takim razie planujesz kupno drukarki, lecz nie masz wiedzy, jaka pomogłaby ci w wyborze sprawnego narzędzia tego rodzaju i zarazem najlepszego producenta, jakim jest np. firma HP czy Brother, powinieneś poznać najważniejsze przymioty drukarek laserowych oraz atramentowych, aby później bez wahań dokonać zakupu.

drukarka
Napisane przez: John Loo
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Cena jest pierwszym zasadniczym dla klientów czynnikiem. Profesjonalne drukarki laserowe wymagają niemałego budżetu, jednakże można też znaleźć tańsze modele do użytków domowych. W tym drugim przypadku należy się liczyć ze znacznymi wydatkami na ich użytkowanie. Kupimy niedrogi sprzęt, lecz chcąc wymienić toner będziemy musieli naprawdę się wykosztować, a kupno zestawu zasobników może nawet przewyższyć cenę samej drukarki. Drukarki atramentowe, na przykład cenione przez klientów drukarki HP - zobacz ofertę, są droższe od najniżej wycenianych modeli drukarek laserowych, ale ich tonery nie spustoszą naszego budżetu. Ceny tonerów kształtują się na rozsądnych poziomach cen, a dodatkowo jakość wydruku w drukarkach atramentowych jest znacznie większa, co wyjątkowo docenimy drukując kolorowe dokumenty albo zdjęcia. Kupując drukarkę musisz też mieć na względzie hałas odnoszący się do jej pracy. Drukarki atramentowe są o wiele cichsze, aniżeli drukarki laserowe. Drukując dokumenty w domu nie można byłoby trzymać drukarki na przykład w sypialni, gdyż błyskawicznie zbudzilibyśmy śpiącego partnera czy partnerkę. Drukarki laserowe są również zdecydowanie większe, dlatego trzeba zrobić sobie właściwe miejsce, by je ulokować.

drukarka
Napisane przez: reynermedia
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Teraz właściwie każdy producent, w tym Sony, ma w swojej propozycji każdy z wyżej wymienionych typów drukarek. Który z nich jest najlepszy? Nie ma prostej odpowiedzi, gdyż jest ona zależna od osobistych wymogów oraz oczekiwań. Jednak poznanie ich najważniejszych cech chociaż częściowo ułatwi podjęcie decyzji co do zakup urządzenia, jakie będzie spełniać główne warunki każdego użytkownika. Nie zapominaj, iż na działanie urządzeń ma także wpływ sam komputer, więc nie zapominaj o dobrym procesorze, na przykład Intel Core i7, a wszystkie części będą działać, jak trzeba - zobacz.
2019-02-26 02:45:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.