Fotografia z lotu ptaka – dziś jest to osiągalne dla każdego

Drony jeszcze parę lat temu były techniką zarezerwowaną jedynie dla wojska. I chociaż do dzisiaj najwięcej bezzałogowych statków trafia do armii, ich popularność i ilość przeznaczeń pośród cywilów wzrasta niezmiernie prędko. Szybciej, aniżeli się spodziewano. Wedle szacunków cywilny rynek bezzałogowych statków wart jest już paręset milionów dolarów. Ta wartość będzie błyskawicznie wzrastać, acz eksperci podzieleni są w diagnozie tempa wzrostu – można znaleźć prognozy, jakie zakładają, iż w ciągu dziesięciolecia rynek statków bezzałogowych wzrośnie nawet do poziomu kilkudziesięciu miliardów dolarów.

dron

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
Tyczy się to tylko zastosowań cywilnych, a do tego dodać trzeba także prężnie rosnący rynek dronów wojskowych. Rodzi się zapytanie: skąd popularność tychże urządzeń? Do czego faktycznie mogą przydać nam się latające statki bezzałogowe? Drony konieczne są choćby tam, gdzie aktualnie używamy śmigłowców, przy czym są od nich o wiele tańsze. Do tego ceny tych urządzeń, wespół z ich dynamicznie wzrastającą popularnością będą maleć, co dodatkowo zwiększy ich biznesową atrakcyjność. Bezzałogowcem zdecydowanie łatwiej kierować, zaś w powietrzu może utrzymać się nawet przez paręnaście godzin.

Kreuje to co niemiara potencjalnych przeznaczeń dla bezzałogowców – zarówno w opartym o ich użytkowanie w usługach lub Mavic Mini 2 ratownictwie. Jednym z najpopularniejszych obszarów, w których używa się bezzałogowców, jest fotografowanie obszarów jak też wydarzeń z lotu ptaka. Coraz to modniejsze staje się uwiecznianie z powietrza przykładowo ślubów, toteż hasło: sklep z dronami jest niezmiernie często poszukiwaną aktualnie frazą. Montowane na statkach bezzałogowych aparaty mogą uchwycić ceremonię w dużej rozdzielczości, pokazując ją z zupełnie innej perspektywy aniżeli w przypadku tradycyjnej fotografii czy filmowania.

Nowoczesne modele takie jak Dron Inspire 1 (więcej: ) są w stanie dźwignąć się na wysokość nawet paruset metrów, dzięki czemu możliwym jest uchwycenie ogromnych obszarów oraz skupienie raczej na całokształcie, aniżeli na szczególe. Nietrudno wyobrazić sobie, iż możność zainstalowania na statku bezzałogowym kamery albo aparatu otwiera wiele różnych elektrozaczepy – nie jedynie do stworzenia pamiątki z uroczystości. Jako że bezzałogowe statki mogą stanowić oko na tak duży teren oraz z łatwością docierać w trudno dostępne miejsca, to oznacza też, że mogą być świetnym wsparciem dla ochrony obiektów.