Jak dużo mogą zarabiać w naszym kraju tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w naszym kraju są w stanie zarabiać naprawdę wiele. Ich średnia pensja może wynieść czasami 3 razy więcej, niż średnie wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału aktualnego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest oczywiście wiele zmiennych, od których uwarunkowana jest ostateczna wysokość wynagrodzeń. Dla przykładu programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 zł brutto, natomiast ten, który prowadzi własną działalność na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakie technologie są aktualnie w najwyższym stopniu korzystne finansowo – najbardziej korzystne finansowo są Spring (15 tysięcy zł) czy też Angular (12 tys. brutto). Niezależnie od formy pracy bardzo ciekawą opcją od dużej ilości lat jest język Java (aktualnie średnio jest to 11000 zł brutto w wypadku umowy o pracę i nieco ponad 14000 złotych netto w wypadku B2B). Zarobki brutto według technologii w wypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 tysięcy złotych, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 tysięcy zł, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 i PHP od 6 do ok. 10000 zł.
Programista pobiera odmienne sumy w przypadku formy kooperacji, tzn. pobiera trochę mniejsze kwoty w przypadku pracy zdalnej oraz jego zarobki różnią się od stopnia komplikacji. W obu wypadkach różnica wynosi kilka tys. zł miesięcznie. Jeśli chodzi o to, jak zacząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są bardzo potrzebni w dzisiejszym świecie.

Bez zwlekania zerknij tutaj (https://www.ibombo.com/kategoria_produktow/stojaki-rowerowe-silicone-protect/) – to naprawdę okazja dla każdego zwolennika tematu, który w tym artykule przestawiamy. Ta informacja z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Niestety wciąż ich ilość jest zbyt mała. Wynika to m.in. z faktu, że aktualnie panuje powszechne przeświadczenie, jako by nauka była ciężka oraz długotrwała.

To fakt, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na takim stanowisku, jednak osoby zainteresowane mogłyby skorzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez różne portale internetowe. W czasie takiego bootcampu ukierunkowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.