Jakie gadżety warto mieć do smartphona?

Telefonia komórkowa jest dziedziną technologii, która rozwija się niesamowicie dynamicznie. Ogromna ilość stale powstających różnych modeli smartphonów sprawia, że jednocześnie rozwija się biznes akcesoriów telefonicznych.

etui na smartfon

Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze kilka lat temu dużą innowacją było wprowadzenie w telefonach możliwości robienia zdjęć. Dziś rozmaite elementy dodatkowe do tego rodzaju urządzeń mobilnych są już niezbędne a mniej lub bardziej wymyśle gadżety do smartphonów to znaczący obszar biznesu. Jakie akcesoria do komórki zapełniają obecnie półki sklepów? Przede wszystkim wciąż niezbędne są tradycyjne akcesoria do komórki – ładowarki, etui, baterie, różnego rodzaju uchwyty, słuchawki, gadżety do samochodu, karty pamięci i ochronne folie. Akcesoria te coraz bardziej zaskakują wyglądem i funkcjonalnością.

Wśród uchwytów, które pozwalają w bezpieczny sposób korzystanie ze smartphona np. jako nawigacji wyróżnić możemy uchwyty rowerowe – najczęściej mocowane do kierownicy roweru, uchwyty samochodowe – montowane na przedniej szybie, dzięki specjalnej przyssawce lub uchwyty, które można przytwierdzić na przykład do deski rozdzielczej. W ofercie producentów akcesoriów komórkowych znajdziemy też specjalne produkty dla osób aktywnych fizycznie – opaski, torby oraz pokrowce, które możemy założyć na rękę lub na biodra. Tego rodzaju akcesoria umilają bieganie, czy też jazdę na rolkach lub deskorolce i dają możliwość jednoczesnego słuchania muzyki a także korzystanie z rozmaitych aplikacji treningowych. Zapraszamy tu: pokrowiec.

Z kolei pokrowiec dziś nie tylko chroni telefon przed zarysowaniami czy uszkodzeniami mechanicznymi, ale również stanowi modny gadżet. Szczególnie trendy w ostatnim czasie stały się gumowe pokrowce w rozmaitych wzorach i oryginalnych kształtach z wypukłymi elementami. Jeśli chodzi o baterie to niezastąpione są oczywiście baterie uniwersalne, pasujące do większości nowoczesnych telefonów bez względu na model i firmę, ale ogromną popularnością cieszą się również baterie czerpiące energię ze słońca, które pozwalają na naładowanie telefonu niemal w dowolnym miejscu. Z kolei ładowarki samochodowe w zależności od zapotrzebowania mogą mieć porty USB, micro a także mini. A co jeśli oryginalny akumulatory bosch warszawa przestanie całkowicie służyć? Dla hobbystów:

smartfon z pokrowcem

Autor: Honou
Źródło: http://www.flickr.com

To nie kłopot! Na rynku dostępne baterie różnych typów i o różnej pojemności. Nie musimy być także skazani na słuchawki, które producenci sprzedają razem z telefonem. W sklepach znajdziemy słuchawki dokanałowe, douszne i nauszcze, dzięki czemu mamy możliwość wyboru tych, które są dla nas najbardziej funkcjonalne. Co więcej, obecnie dostępne są innowacyjne słuchawki Bluetooth, które zapewniają znacznie większą swobodę ruchu od tradycyjnych słuchawek z kablem. Słuchawki Bluetooth są szczególnie przydatne podczas jazdy samochodem i są idealną alternatywą dla zestawów głośnomówiących.