Każdy komputer potrzebuje oryginalnego oprogramowania — szczególnie takie, które bywają używane w pracy

W naszym kraju obowiązuje takie prawo, że każdy komputer, który jest wykorzystywany w biurach, musi posiadać oryginalny program.
Pewnie wszyscy możemy przypomnieć sobie skandal oraz kompromitację, na jakie wystawiona była policja, kiedy swego czasu wyszło na jaw, że pracują oni na nieoryginalnym oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie rzeczy pośród rodaków, a sami nie popisali się dobrym przykładem. Teraz tego typu działania są już bardzo rzadkie. Wszystkie spółki są świadome tego, że komputery, które znajdują się w budynku i używane są przez osoby tam zatrudnione, muszą posiadać legalne oprogramowanie, ale także legalny low-code antywirusowy. To niezwykle istotne. Trzeba trzymać na to rachunek oraz w momencie kontroli udowodnić, że wszystko jest w porządku. Jeżeli zamawiamy oprogramowanie od razu do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset komputerów, to rzecz jasna trzeba zapytać o zniżkę. Będziemy potraktowani niczym najlepsi klienci. W takim wypadku nawet przedstawiciel handlowy firmy przyjedzie do nas, by zrobić szkolenie z ich systemu. Będzie to na pewno bardzo przydatne, ponieważ badania pokazują, że większość ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, które zapewnia dany program, ponieważ po prostu o nich nie wiemy. Takiego typu szkolenie może być także wykonane zdalnie.

Taka forma jest obecnie dość popularna. Nie ma się co dziwić, przecież żyjemy w czasach ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na laptopy firmowe, pamiętajmy o tym, że musimy otrzymać także gwarancję.