Kraina Tysiąca Jezior, teren zieleni, jeziora, różnorodność fauny i flory oraz czyste powietrze, tworzą wspaniałe okoliczności relaksu

O zaletach regionu północno-wschodniej Polski można opowiadać bez końca i to używając samych – naj. Są tu najgłębsze w kraju i czyste akweny oraz najbardziej urokliwe na całym obniżeniu Europy Środkowej, połacie leśne. Najładniejsze księżycowe pejzaże pozostałe po lodowcu.

region północno-wschodniej Polski, to również najostrzejszy w Polsce klimat, dzięki temu okolica otrzymała przydomek polskiego bieguna zimna. Osobliwością na skalę ogólnoświatową, jest naturalny zbiornik wodny Hańcza, najgłębsze w Polsce a nawet w środkowej Europie.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Trzeba najechać na ten link i można zobaczyć tutaj kolejne nasze publikacje. Sądzimy, że również Ci się spodobają.

Woda ma charakter jeziora wysokogórskiego z bardzo przejrzystą, świetnie dotlenioną wodą. Od dawna wakacje nad wodą są modne wśród płetwonurków, którzy posiadają niedaleko swoją stałą bazę noclegową – kempingi na Mazurach.

jezioro

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Niezapomniany wypoczynek czeka na turystów decydujących się na lipcowy pobyt nad naturalnym zbiornikiem Wigry. Obszar jezior wigierskich, jest jednym z najpiękniejszych krajobrazów w Polsce (+ informacje). Przez Wigry przepływa rzeka Czarna Hańcza, jeden z najbardziej znanych szlaków kajakowych w kraju. Kajakarze mogą ulokować się na obszarze Wigierskiego Parku Narodowego. Z tego punktu kajakarze mogą udać się na jeden z najbardziej urokliwych i najpopularniejszych tras kajakowych. Agroturystyka wodna w województwie suwalskim ma już własne zwyczaje (+info). Zapaleńcy żeglarstwa ściągają na Wigry, przepełnione wysepkami i zatoczkami.

Jezioro Wigierskie urozmaicone nierówną linią brzegową wraz z położonymi w sąsiedztwie, mniejszymi jeziorami, to bezcenna enklawa turystyczno-krajoznawcza w samym centrum Wigierskiego Parku Narodowego. Kraina Tysiąca Jezior to eldorado dla wędkarzy. Wśród rybaków pełno jest opowieści o połowach, w pobliżu Biebrzańskiego Parku Narodowego, ogromnych unikatów – szczupaków a także mnogości różnych

jezioro

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com

wartościowych gatunków ryb. Nad Biebrzę przyjeżdża się by obcować ze środowiskiem naturalnym, po przebywać w ciszy urywanej jedynie śpiewem ptaków.

Biebrza to enklawa dla tropicieli ptaków . Z myślą o nich, organizowane są wycieczki połączone z obserwacją i zgłębianiem rzadkości ornitologicznych bagien biebrzańskich. Ptaki rewelacyjnie się podgląda płynąc nieśpiesznie kajakiem lub tratwą, która świetnie zastępuje domki w Krainie Wielkich Jezior dlatego, że tratwa świetnie sprawuje rolę ciekawego schronienia.