Kraina Tysiąca Jezior, teren zieleni, jeziora, różnorodność fauny i flory oraz czyste powietrze, tworzą wspaniałe okoliczności relaksu

O zaletach regionu północno-wschodniej Polski można opowiadać bez końca i to używając samych – naj. Są tu najgłębsze w kraju i czyste akweny oraz najbardziej urokliwe na całym obniżeniu Europy Środkowej, połacie leśne. Najładniejsze księżycowe pejzaże pozostałe po lodowcu.

region północno-wschodniej Polski, to również najostrzejszy w Polsce klimat, dzięki temu okolica otrzymała przydomek polskiego bieguna zimna. Osobliwością na skalę ogólnoświatową, jest naturalny zbiornik wodny Hańcza, najgłębsze w Polsce a nawet w środkowej Europie.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Trzeba najechać na ten link i można zobaczyć tutaj kolejne nasze publikacje. Sądzimy, że również Ci się spodobają.

Woda ma charakter jeziora wysokogórskiego z bardzo przejrzystą, świetnie dotlenioną wodą. Od dawna wakacje nad wodą są modne wśród płetwonurków, którzy posiadają niedaleko swoją stałą bazę noclegową – kempingi na Mazurach.

jezioro

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Niezapomniany wypoczynek czeka na turystów decydujących się na lipcowy pobyt nad naturalnym zbiornikiem Wigry. Obszar jezior wigierskich, jest jednym z najpiękniejszych krajobrazów w Polsce (+ informacje). Przez Wigry przepływa rzeka Czarna Hańcza, jeden z najbardziej znanych szlaków kajakowych w kraju. Kajakarze mogą ulokować się na obszarze Wigierskiego Parku Narodowego. Z tego punktu kajakarze mogą udać się na jeden z najbardziej urokliwych i najpopularniejszych tras kajakowych. Agroturystyka wodna w województwie suwalskim ma już własne zwyczaje (+info). Zapaleńcy żeglarstwa ściągają na Wigry, przepełnione wysepkami i zatoczkami.

Jezioro Wigierskie urozmaicone nierówną linią brzegową wraz z położonymi w sąsiedztwie, mniejszymi jeziorami, to bezcenna enklawa turystyczno-krajoznawcza w samym centrum Wigierskiego Parku Narodowego. Kraina Tysiąca Jezior to eldorado dla wędkarzy. Wśród rybaków pełno jest opowieści o połowach, w pobliżu Biebrzańskiego Parku Narodowego, ogromnych unikatów – szczupaków a także mnogości różnych

jezioro

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com

wartościowych gatunków ryb.

Jeśli poszukujesz zbliżonych informacji na opisywany wątek, to także rzuć okiem na dystrybutor wody gazowanej pokrewne portale, które podnoszą tę kwestię.

Nad Biebrzę przyjeżdża się by obcować ze środowiskiem naturalnym, po przebywać w ciszy urywanej jedynie śpiewem ptaków.

Biebrza to enklawa dla tropicieli ptaków . Z myślą o nich, organizowane są wycieczki połączone z obserwacją i zgłębianiem rzadkości ornitologicznych bagien biebrzańskich. Ptaki rewelacyjnie się podgląda płynąc nieśpiesznie kajakiem lub tratwą, która świetnie zastępuje domki w Krainie Wielkich Jezior dlatego, że tratwa świetnie sprawuje rolę ciekawego schronienia.