Krótka prezentacja popularnych wersji procesorów produkowanych przez firmę Intel z rodziny I3.

W czasie kupna komputera jedną z ważniejszych decyzji będzie wybranie procesora. Aktualnie w urządzenia stacjonarnych dominują wyroby Intela, zwłaszcza z serii I.

intel core i3-4000m

Autor: dr_zoidberg
Źródło: http://www.flickr.com
Najmniej wydajnym członkiem tej grupy są modele z serii I3, co nie oznacza bynajmniej, że nie będą się nadawać do licznych zastosowań. Jest wręcz odwrotnie, w przypadku komputerów biurowych zupełnie do wygodnej pracy wystarczy intel core i3-3220, jeśli się go wspomoże odpowiednią ilością pamięci i pojemnym dyskiem to bez problemów uciągnie każdą aplikację biurową.

Intrygujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, to kliknij tutaj, w serwisie pompy ciepła wrocław, który w tamtym miejscu znajdziesz, także jest coś interesującego.

Bardzo dobrze w tej roli będą się również sprawdzać procesory intel core i3-4130. One z kolei mają wbudowaną mocną grafikę Intel HD 4400, więc dadzą sobie radę nawet wtedy, gdy posiadacz komputera chciałby zagrać w jakieś nowsze gry.

Całkowicie inny poziom wydajnościowy będzie miał procesor intel core i3 550- intel core i3-3220. Co prawda posiada on tylko dwa fizyczne rdzenie, lecz dzięki technologii (zobacz ofertę firmy RFID Solutions Sp. z o.o) Hyper-Threading, w którą go wyposażono, przez system widziany będzie jako układ z czterema rdzeniami. Intel wyposażył ten procesor w bardzo szybkie taktowanie i mocną zintegrowaną kartę graficzną, przez co swoją wydajnością prześciga słabsze procesory z wyższej serii. Doskonale sobie radzi z obsługą filmów Full HD, przez co bez żadnej obawy można go wykorzystywać w multimedialnych konfiguracjach.
fotogram - procesor

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
Na koniec wspomnieć się również powinno o układzie intel core i3-4000m, procesory jakiego się używa w komputerach przenośnych. Tu również Intel wykonał dobrą robotę, dając konfigurację porównywalną z procesorami I5 za dużo mniejszą cenę.