Krótka prezentacja popularnych wersji procesorów produkowanych przez firmę Intel z rodziny I3.

W czasie kupna komputera jedną z ważniejszych decyzji będzie wybranie procesora. Aktualnie w urządzenia stacjonarnych dominują wyroby Intela, zwłaszcza z serii I.


intel core i3-4000m
Napisane przez: dr_zoidberg
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Najmniej wydajnym członkiem tej grupy są modele z serii I3, co nie oznacza bynajmniej, że nie będą się nadawać do licznych zastosowań. Jest wręcz odwrotnie, w przypadku komputerów biurowych zupełnie do wygodnej pracy wystarczy intel core i3-3220, jeśli się go wspomoże odpowiednią ilością pamięci i pojemnym dyskiem to bez problemów uciągnie każdą aplikację biurową. Bardzo dobrze w tej roli będą się również sprawdzać procesory intel core i3-4130. One z kolei mają wbudowaną mocną grafikę Intel HD 4400, więc dadzą sobie radę nawet wtedy, gdy posiadacz komputera chciałby zagrać w jakieś nowsze gry.


Całkowicie inny poziom wydajnościowy będzie miał procesor intel core i3 550- intel core i3-3220. Co prawda posiada on tylko dwa fizyczne rdzenie, lecz dzięki technologii (zobacz ofertę firmy RFID Solutions Sp. z o.o) Hyper-Threading, w którą go wyposażono, przez system widziany będzie jako układ z czterema rdzeniami. Intel wyposażył ten procesor w bardzo szybkie taktowanie i mocną zintegrowaną kartę graficzną, przez co swoją wydajnością prześciga słabsze procesory z wyższej serii. Doskonale sobie radzi z obsługą filmów Full HD, przez co bez żadnej obawy można go wykorzystywać w multimedialnych konfiguracjach.


fotogram - procesor
Napisane przez: Arkadiusz Sikorski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Na koniec wspomnieć się również powinno o układzie intel core i3-4000m, procesory jakiego się używa w komputerach przenośnych. Tu również Intel wykonał dobrą robotę, dając konfigurację porównywalną z procesorami I5 za dużo mniejszą cenę.


Sprawdź też

Jaki kupić prezent, gdy brakuje nam pomysłu? Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Prezenty
Napisane przez: Sean MacEntee
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czasami może to być dla nas spory problem, kwestia jakiego rodzaju prezent kupić pojawia się w najmniej spodziewanym momencie i sami nie wiemy, co mogłoby się sprawdzić. Czasem jest po prostu tak, że zapomnieliśmy o urodzinach jakiejś osoby i staramy się to szybko nadrobić, jednak wtedy nasz prezent może być całkiem niedopasowany. Jak więc zrobić tak, żeby prezent szukany na ostatnią chwilę był jednak trafiony?
2020-09-26 08:29:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.