Kupujemy słuchawki wielu firm – które warto wybrać?

Porównując tańsze modele słuchawek z takimi, które kosztują kilkaset złotych wiele osób zapyta zapewne, czym będą się one różnić między sobą. Czy rzeczywiście różnica w dźwięku i jakości wykonania jest takiej wielkości, jak różnica w kosztach zakupu?

Autor: RossinaBossioB
Dla przykładu możemy sprawdzić Słuchawki Ministry of Sound MOS 004 (EX106-W). Będą one kosztować niewiele poniżej 100 zł i jak na swoją klasę prezentują bardzo dobre parametry. Są bardzo dobrze zrobione, mają wystarczające pasmo przenoszenia i dobrą moc.

Na uszach trzyma się je wygodnie i nawet kilka godzin słuchania nie będzie powodować żadnych odgnieceń i ucisków. Lecz jak przyjrzy się szczegółom i porówna z droższym modelem, takim jak na przykład Słuchawki Philips SHL5905BK (SHL5905BK/10), to można zauważyć kilka istotnych różnic. W droższym modelu same głośniki wykonane są z neodymu, który posiada znacznie lepsze parametry niż tradycyjne zestawy magnesów.

Te intrygujące treści posiadają swą kontynuację. Pragniesz się z nią zapoznać? Zatem idź do strony (https://www.hanzo.com.pl/laptopy) i tam ciesz się frapującymi informacjami.

Lepszy jest także materiał zastosowany na membranę, a korpus, pałąk i nauszniki również wyglądają znacznie lepiej niż w słuchawkach najtańszych. Może się wydawać że są to drobne i mniej ważne sprawy, lecz zebrane całościowo sprawiają, że droższe słuchawki brzmią dużo ładniej, i to będzie tłumaczyło ich wyższą cenę.

A jak będzie wyglądać sytuacja w egzemplarzach prezentujących najwyższą półkę, czy tu również różnica będzie zauważalna? Osoby, które miały okazję włożyć tego typu słuchawki na swoją głowę na pewno to potwierdzą. Będą to potwierdzać także parametry i użyte do wyprodukowania komponenty. Słuchawki Monster Beats by Dr.Dre Solo Black mają zaprojektowaną specjalnie skorupę która zwiększa dynamikę muzyki w określonym paśmie słyszalności, zdecydowano się wykorzystać także części tytanowe, dające muzykę wolną od wszelkich zniekształceń. W czasie projektowania tych słuchawek przeprowadzano szereg testów, przez co końcowy produkt jest dopracowany we wszystkich szczegółach i zachwyca jakością muzyki, którą odtwarza. Również inny model tego producenta, Słuchawki Beats by Dr.Dre jest warty swojej ceny, w nim także wykorzystano podzespoły najwyższej jakościowo i szereg technologicznych nowinek, co oczywiście przekłada się na jakość wykonania i parametry.