Kupujemy wieżę do domu – którą wybrać?

W naszych czasach wokół nas działa mnóstwo urządzeń, przy pomocy których można słuchać piosenek. Praktycznie do każdego telefonu można podłączyć jakieś słuchawki, bardzo popularne są również najróżniejsze odtwarzacze MP3, a i komputery i laptopy z reguły mają wbudowane głośniki. W związku z tym wszystkim wydawać by się mogło, że sprzęty takie jak wieże hi-fi nie będą miały racji bytu. Jednak wbrew wszelakim zawirowaniom bez przerwy cieszą się one popularnością, a firmy elektroniczne co rusz wypuszczają nowsze modele.

Microlab SOLO 15

Autor: Microlab
Źródło: Microlab
Rzecz jasna obecne wieże mają znacznie więcej możliwości niż ich poprzedniczki sprzed wielu lat. Obecnie każda mini wieża daje radę odtwarzać muzykę pod postacią plików mp3, a większość z nich posiada wejście USB który umożliwia przyłączenie dodatkowej pamięci z muzyką.

Ceny najmniejszych wież zaczynają się od czterystu złotych i za tę niską cenę do kupienia będzie przykładowo Wieża Philips MCM2150/12. Pomimo niskiej ceny ma ona ciekawe brzmienie, kolumny wyposażone w system Bass Reflex i wygodny w użyciu cyfrowy tuner. Na wyposażeniu tej wieży jest wejście USB i wejście liniowe, przez co można podpiąć do wieży dowolny zewnętrzny odtwarzacz.

W podobnym zakresie cenowym znajduje się Wieża Pioneer X-HM10-S. Posiada ona bardzo podobne parametry co model Philipsa, tak więc jeżeli ktoś musiałby wybierać między tymi dwoma urządzeniami, to powinien posłuchać ich obu i zdecydować się na ten, którego brzmienie będzie się bardziej podobać. Za dwieście złotych więcej można stać się właścicielem wieży, która nie tylko będzie odtwarzać muzykę, ale może zastąpić domowe kino. posiada oprócz potężnych kolumn z poszerzonym basem możliwość obsługi płyt DVD i złącze HDMI, przy którego pomocy możemy przyłączyć urządzenie do telewizora. Wieża ta może być także źródłem rewelacyjnej rozrywki, funkcja karaoke z całą pewnością może zrobić furorę na niejednej imprezie. Osobom które szukają dźwięku lepszej jakości można polecić jeden z wież firmy Pioneer, na przykład Wieża Pioneer to prawdziwa gwiazda wśród urządzeń z tego zakresu cenowego, cechująca się rzeczywiście najlepszymi parametrami muzyki.