Najlepsze elementy zamienne do drukarek

Kiedy używamy drukarki czy kserokopiarki powinniśmy wiedzieć jak w najefektywniejszy sposób ją wykorzystywać, jaka firma gwarantuje nam usługi serwisowe w razie trudności i jakie ewentualnie części czy zamienne elementy musimy posiadać, albo raz na jakiś czas zamawiać. Głównie mowa tutaj o tuszach i tonerach, bo to części, które okresowo kupujemy i wymieniamy.

Epson Stylus SX130

Autor: Epson
Źródło: Epson
Przede wszystkim znajdźmy sobie dobrego dostawcę. Najlepiej natychmiast przy zakupie sprzętu dopytajmy się czy sprzedający zapewnia także dostarczania tonerów. Zwykle właśnie tak jest. Naturalnie ważne jest żeby były to części wysokiej jakości. Część ludzi boi się kupować inne tusze niż takie dystrybuowane przez producenta maszyny, której używają, a to zupełnie niepotrzebne. Tusze zamienniki zwykle są tak samo dobre, a oczywiście są tańsze. Jeżeli tylko kupujemy je ze sprawdzonego źródła i użytkujemy zgodnie z instrukcją z pewnością nic się nie wydarzy. Tanie tusze wcale nie muszą być złej jakości.

drukarka

Autor: Epson
Źródło: Epson

Najistotniejsze jest, żeby tusze do drukarek spełniały swoją rolę i pasowały do wykorzystywanego przez nas sprzętu. Możemy zamawiać je przez Internet, możemy telefonicznie, można jeździć bezpośrednio do dystrybutora. Wszystko zależy od tego co ustalimy z dystrybutorem. Nie ma naturalnie żadnego sensu kupowanie wielu tonerów czy tuszy na zapas. Nie posłuży im specjalnie leżenie w szafie. Upewnijmy się również, że sprzedający, od którego zamawiamy tusze również nie sprzedaje tych zalegających od miesięcy na półce. To bardzo istotne. Podobnie jeśli chodzi o tonery do drukarek. W zasadzie nie ma czegoś takiego jak „termin przydatności do użycia” dla tonera, producenci mogą zaznaczyć jedynie graniczną datę gwarancji na tusz, ale oczywiście lepiej nie kupować takich, które zalegały parę lat. Zakup nowego tonera jest o wiele bardziej opłacalny niż zmiana drukarki na nową, kiedy ta, którą mamy zostanie zepsuta przez stary lub nieodpowiedni tusz czy toner.

Drukarki i kopiarki to sprzęty niezwykle intensywnie eksploatowane we wszystkich firmach. Dbajmy o nie odpowiednio, wymieniajmy części gdy jest to polecane, kupujmy dobre tusze i tonery, a wówczas zyskamy pewność, że sprzęt sprzęt video posłuży nam przez lata bez kłopotów.