Nowy Sapkowski i Nowy wiedźmin wyczekują na pasjonatów fantastyki. Ta wartościowa publikacja jest już w księgarniach

Dla wielu wielbicieli fantastyki, ta książka była sympatycznym zdumieniem po Wiedźminie. Przeciw oczekiwaniom niektórych, nie stanowi to ciągu dalszego słynnej 5 tomowej Wiedźmińskiej Sagi.

Wiedźmin

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Sezon burz to osobna, niepowiązana z zeszłymi tomami książek Andrzeja Sapkowskiego, jaka obejmuje cykl opowieści, której fabuła dzieje się przed wydarzeniami znanymi z Wiedźmińskiej Sagi. Lecz fabuła dzieje się w świecie wiedźmińskim, w jakim rozgrywana jest również akcja Sagi o wiedźminie. Położeniem, w którym zawiera się działania jest królestwo Kerack lub pobliskie ziemie. W powieści pojawiają się ludzie znakomicie znane, jak oddany druh Geralta Jaskier czy też jego ukochana, przewrotna czarodziejka Yennefer, lecz również na scenę wchodzą postacie całkowicie nowe. Osoby, nieludzie i potwory kreują rosnące napięcie. Podoba się sam wstęp? Mogę zaprosić tutaj – Wiedźmin. Sezon Burz – Sapkowski – Sezon Burz Sapkowskiego od fonopolis – i do dokończenia naszego artykułu.

Głównym bohaterem jest wiedźmin Geralt z Rivii, wyrachowany, natomiast o miękkim sercu najemny łowca bestii, za młodu wystawiony na działanie krwawemu treningowi i mutacjom w wiedźmińskiej warowni Kaer Morhen, który ze względu na przemiany wyglądu doprowadzonej mutacjami, jest uważany przez społeczeństwo w najlepszym przypadku jako zło konieczne. Książka nie stanowi kontynuacji Pani Jeziora – ostatniej książki Sapkowskiego o Geralcie. Jej fabuła jest na krótko przed wypadkami z opowieści Wiedźmińskiej Sagi.

Namawiamy Cię do zajrzenia do kolejnego postu na zbliżony temat – tam odnajdziesz ekstra wiadomości. Zatem idź do strony (http://www.hurt.domwina.pl/Wina-dla-Horeca-cabout-pol-48.html) i ciesz się tym.

Geralt stacza walkę z niebezpiecznym potworem, którego jedynym intencją w życiu jest uśmiercanie ludzkości.

Po tym wydarzeniu zostaje zatrzymany i traci dwa bezcenne, wytwarzane na miarę szable wiedźmińskie. Z pomocą swojego przyjaciela, Jaskra oraz jego koneksji, robi wszystko, ażeby odebrać własne szable. W międzyczasie rozpoczyna romansować z czarodziejką Lyttą Neyd, nazywana Koral, poznaje obrządki społeczne i przybiera maskę w Kerack, gdzie stracił własne miecze. Te zdarzenia oraz otwarta oraz odwzajemniona uprzedzenia magów do Geralta, sprawiają, że całokształt układa się w pasmo porażek, w toku których główny bohater zobligowany jest do podejmowania ciężkich decyzji i krzywienia wyłącznego zestawu kanonów Kodeksu, którymi ma obowiązek kierować się wzorowy wiedźmin (przejdź do serwisu fonopolis.pl w wolnej chwili).