O jakich sprawach należy pomyśleć w czasie projektowania informatycznej infrastruktury w domu lub firmie.

Kompletując i konfigurując infrastrukturę informatyczną w swoim domu czy firmie trzeba pamiętać o wielu różnych rzeczach. Po pierwsze ważna jest sprawa sprzętu, jego możliwości i wydajności.

ram ddr4

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Sprzęt komputerowy kupić można za dwa tysiące złotych, a można i za osiem, dlatego też należy dobrać odpowiedni do potrzeb. W przypadku użytkowników biurowych nie potrzeba zaawansowanej karty graficznej, a zdecydowanie lepsze będzie powiększenie ram ddr4, najlepszy ram ddr4 tak aby przy kilku otwartych programach wszystko działało bez przestojów. Zresztą akurat w przypadku pamięci ram Kingston, to nigdy za mało jej nie będzie, mniej niż 2 giga nie będzie miało ma racji bytu, a jak będzie 4 to także będzie dobrze. Do tego należy dopasować odpowiedni procesor, duży dysk i sprawasprzętu będzie rozwiązana.
ranking programów antywirusowych

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
ram kingston
Posiadając już odpowiednie komputery powinno się zadbać o to, aby zainstalować na nich konieczne oprogramowanie. Jedną z istotniejszych rzeczy jest ich ochrona, a tu nie będzie lepszej opcji, jak dobry antywirus. W sprzedaży jest wiele ich propozycji, więc mogą być problemy z wybraniem najbardziej odpowiedniego. Z pewnością w tym trochę pomoże ranking programów antywirusowych, z jakiego warto skorzystać jeśli mieć się będzie wątpliwości.

Czy istotna witryna sprosta Twoim wymogom? Myślę, że tak. Tam również czekają na Ciebie świeże wpisy. Namawiam!

Na zakończenie trzeba wszystkie komputery połączyć w sieć i ją skonfigurować w odpowiedni sposób.

Można to zrobić albo przy pomocy kabli, albo za pomocą sieci bezprzewodowej, w przypadku tej ostatniej niezwykle przydatne są wzmacniacze sygnału range extender, ważne źródło pozwalające na dotarcie do wszystkich miejsc w domu albo firmie.