Potrzebujesz uwiecznić swe sportowe osiągnięcia? Użyj odpowiedniego sprzętu – dowiedz się, jakiego!

Współcześnie obrazujemy i filmujemy nieomal wszystko. Jednym z zazwyczaj wybieranych tematów są sukcesy w sporcie. Im bardziej spektakularne, tym lepiej, rzecz jasna. Ma to bez wątpienia swoje dobre i złe strony.

kamery sportowe

Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com
Fundamentalne pytanie brzmi jednak: jak upamiętnić daną chwilę, ażeby faktycznie chciało się do niej wracać?
Obowiązkiem atlety – nawet gdy sport trenuje tylko rekreacyjnie – jest głównie ćwiczenie. Niekoniecznie powinien być obeznanym w fotografii bądź na tajnikach robienia filmów. W takim razie z pomocą nadchodzą twórcy elektroniki, proponujący rozmaite kamery sportowe. Nie licząc świetnej jakości obrazu mają one takie usprawnienia, jak GPS, łączność wi-fi, wzmocniona i wodoszczelna obudowa, dodatkowe układy do działania w ciemnościach, a co więcej magnes w obudowie (z jego przyczyny aparat umocujemy bez problemu na elementach metalowych). Każda z tego typu kamer jakoś się wyróżnia i dobór wymarzonej może okazać się ciężki. Na pewno pożądane byłoby położyć nacisk na solidny akumulator. Szkoda byłoby utracić możność nagrywania biegu w połowie długości jedynie ze względu na niedoładowaną baterię.
toyota celica tuning

Źródło: pixabay.com
laptop

Autor: Horacio Corral
Źródło: http://www.flickr.com

Inną atrakcyjną opcją jest umieszczenie kamery na dronie i kamerowanie całego zdarzenia z niecodziennych ujęć. Da się do tego użyć zwyczajną kamerą sportową.

Czy stworzone na danej witrynie (http://a-pro.pl/uslugi-elektryczne/) teksty spodobały Ci się? Czujesz ochotę na więcej? Zatem chcemy Ci powiedzieć, że już oczekują na Ciebie nowe fakty.

Nową i wartą przeanalizowania opcją są najnowszej generacji drony, które mają kamerę wbudowaną. I tak oto na przykład dron DJI Phantom 3 daje nam możliwość złapania niesamowitych sekund i zapisania ich dzięki kamerze w rozdzielczości 4K, co dzisiaj jest najwyższym osiągnięciem.

Na nieszczęście drony mają ograniczony czas unoszenia w powietrzu i z tego względu lepiej używać ich przy relacjach nie za długich – wymieniony Phantom unosi się nieco ponad 20 minut. Na nakręcenie spektakularnych momentów wspinania jest akuratny!