Prezenty z adrenaliną

Które urodziny utkwiły Ci w pamięci najbardziej? Na pewno te, z którymi łączyły się mocne przeżycia – pamiętny prezent na 18 urodziny, kiedy przyjaciele włożyli Cię do samochodu i zawieźli prosto nad Bałtyk, romantyczna kolacja na dachu albo szaleńczy skok na bungee. Każdy z nas ma odmienne wspomnienia związane z ważnymi chwilami w życiu, teraz czas zafundować niezapomniane emocje przyjaciołom. A wiadomo, nic tak nie wyzwala adrenaliny jak oryginalny prezent, który zostanie w pamięci na wiele lat.

Dla odważnych

sport wyczynowy na rowerze

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Sporty ekstremalne, choć są powiązane z ryzykiem, oferują bardzo dużo zadowolenia. Pozytywne emocje odczuwamy z powodu wydzielania się hormonów szczęścia i wzrostu adrenaliny. Dzieje się tak w sytuacji, która mocno angażuje nas emocjonalnie – wówczas odczuwamy symultanicznie ekscytację i lęk. Dla wielu osób, sporty ekstremalne, to ucieczka od codzienności i nudy dnia codziennego. Dużo ludzi spędza przynajmniej kilka godzin dziennie za biurkiem, co sprawia, że po pracy człowiek ma ochotę zrobić coś niesamowitego. Uprawianie sportów ekstremalnych jest sposobem na odreagowanie stresów w pracy. Po takim niezapomnianym dniu, nikt nie będzie w stanie wyprowadzić nas z równowagi – silne emocje, jakie wyzwalają sporty ekstremalne, pozwalają spojrzeć na świat w inny sposób. I mimo, że często sam moment skoku adrenaliny trwa tylko krótką chwilę, to wystarcza nawet na całe miesiące. Zafundowanie takiej przygody znajomym, to świetny prezent na urodziny (kliknij ten artykuł). W zależności od upodobań solenizanta, możemy wybrać jedną z wielu dziedzin sportu – od skoku na bungee lub spadochronie, poprzez |wspinaczkę, jazdę rowerem po linie, paintball, czy jazda quadem.

Wyłącznie dla odkrywców

Wschodnie przysłowie mówi, że liczba osób, których obdarowujemy prezentami, świadczy o naszym szczęściu. Jeszcze lepiej, gdy tą radość dzielimy z przyjaciółmi, dlatego jednym ze świetnych sposobów na oryginalny prezent jest wspólna wycieczka.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to czytaj też (http://www.studiokolor.net.pl/przygotowanie-plikow-do-druku/) o tej samej dziedzinie na nowej witrynie – znajdziesz ją w linku poniżej.

Czym bardziej egzotyczną wyprawę planujemy, tym więcej wymaga przygotowań. Oczywiście nie chodzi tutaj o lot do ciepłych krain i wędrówkę po utartych szlakach, lecz o wyprawę w słabo zbadane rewiry. Miejsce najlepiej wybrać pod kątem zainteresowań solenizanta, jeśli jego żywiołem jest woda, zaplanujmy weekend na żaglach na Mazurach, jeśli kocha zimę, zorganizujmy przejażdżkę psim zaprzęgiem przez malownicze tereny, z dala od cywilizacji. Popularnością cieszą się także wyprawy „off road”, czyli pokonywanie nieznanych terenów specjalnie przygotowanym samochodem. Ciekawą opcja jest również jazda konno w stylu kowbojskim w przepięknych okolicznościach przyrody, wspólny weekend w parku linowym lub rafting dla grupy przyjaciół. Jedno jest pewne – tak emocjonujący prezent na urodziny (te) pozostanie w pamięci na długo, podobnie zresztą jak niezapomniane przeżycia i wspólnie spędzony czas.