Rady zrób to sam, a więc w jaki sposób sobie poradzić z niesforną pralką

O tym, iż pralka ma problemy z wypuszczaniem wody, dowiadujemy się zazwyczaj w trakcie albo pod koniec prania. Z tego powodu dysfunkcja nie jest aż tak prosta do zdiagnozowania, jak mogłoby się wydawać.
Gros współczesnych pralek komunikuje źródło kłopotu, wyświetlając kod błędu na panelu kierującym lub migocąc odpowiednią liczbę razy diodami.

call center

Źródło: pixabay.com

Tabele kodów błędu dla poszczególnych pralek odszukamy w sieci. Nie za każdym razem jednak posiadamy dostęp do internetu, dlatego jeśli zdarzy się, iż po zakończonym praniu odzienia są zwilgotniałe, można z ogromnym prawdopodobieństwem przewidzieć, że przyczyną jest niedrożny odpływ albo zablokowana pompa.

Gdy będziesz potrzebować pokrewnych informacji na temat omawiany w niniejszym wpisie, to wejdź na stronę (https://systemy-pasywne.pl/fotowoltaika-dolnoslaskie/) – na pewno te materiały także Cię zainteresują!

Pralka nie przeszła w tryb odwirowywania. Jest tak, albowiem pralki mają zabezpieczenia uniemożliwiające wirowanie, jeśli w bębnie zostaje zanadto dużo wody. Do reperacji przystępujemy najprzód lokalizując filtr do pralki. Zawsze będzie on w dole pralki. Do spodu bębna przymocowany jest gruby przewód (zobacz ölflex® classic 110) odpływowy, który prowadzi do filtra. Ów zaś złączny jest z pompą, jaka wypycha wodę na zewnątrz pralki. W pralkach ładowanych od przodu filtr odnajduje się nieopodal podłogi, pod drzwiami, po lewej stronie. Niekiedy, szczególnie w pralkach pakowanych od góry, ukryty jest z boku. Aby się do niego dostać, trzeba ściągnąć panel maskujący. Nie należy nic wykręcać, starczy podważyć zaczepy oraz pewnym ruchem ściągnąć plastikową maskownicę – tutaj o wymianie łożyska w pralce.

perspektywa - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
W poniektórych modelach filtr do pralki zakryty jest kolistą pokrywą przypominającą wlew paliwa w aucie. Starczy ją po prostu otworzyć. Filtr posiada charakterystyczny układ pokrętła. Wykręca się go ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek chronometru, zatem kręcąc w lewo – filmik o filtrach do pralek.

Miej na uwadze jednakże, ażeby przedtem ręcznie wylać wodę z bębenka – tyle, ile można, w przeciwnym razie wszystko wypłynie wprost na posadzkę. Jeżeli natomiast konieczna okaże się wymiana łożyska w pralce, wówczas zostaje zadzwonić po speca.