Robienie fotografii na ślubnych ceremoniach wiąże się z wieloma niespodziankami, ale i zobowiązaniami

Bycie kompetentnym fotografem ślubnym nie oznacza, że już na początku kariery taki artysta będzie miał wielu klientów i wszystkie zajęte soboty w terminarzu. Należy umieć nade wszystko umiejętnie się wypromować: stworzyć własną stronę internetową z bez trudu zapadającym w pamięć portfolio, odwiedzać targi ślubne, zamieszczać ogłoszenia w poczytnych czasopismach, a nawet zerkać na strony internetowe z opiniami byłych klientów, którzy są w stanie zamieszczać tam nieprzychylne komentarze, a to wymaga szybkiej i fachowej interwencji. Fotograf to interesujący zawód, ale i wymagający: trzeba mieć pomysłów co niemiara i pobłażanie w stosunku do klientów, szczególnie podczas uwieczniania uroczystości ślubnych, bowiem państwo młodzi i ich rodzice nierzadko mają naprawdę maksymalne oczekiwania.

fotografia ślubna

Autor: Chris Game
Źródło: http://www.flickr.com
Fotograf ślubny, jeśli tylko wykonuje to, co lubi, ma nad wyraz pełną wyzwań pracę, połączoną także z pośrednim uczestnictwem w wielu weselnych rozrywkach. Może podobnie jak biesiadnicy, pośmiać się z rozśmieszających do łez sytuacji, których na weselach przecież nie brakuje. Być może taki fotograf będzie musiał odstawić na kilka minut swój aparat i dołączyć do wspólnej zabawy, jeśli tak zdecyduje mistrz weselnej imprezy. Standardowo stosowaną praktyką bywa oczywiście sadzanie fotografa przy biesiadnym stole, a to oznacza możliwość spróbowania pysznych posiłków, egzotycznych deserów i oczywiście olbrzymiego tortu weselnego.
Fotograf ślubny, mimo że bierze udział w rozrywkowej zabawie, nie może zapomnieć, że przecież to są jego godziny normalnej pracy. Spóźnienie się na ceremonię ślubną jest wzbronione, bo mogłoby się stać nawet zalążkiem spadku liczby klientów, a w dalszym etapie rychłego zamknięcia biznesu.

Nie czekaj – jeśli masz ochotę przestudiować dalsze wpisy (http://www.rentor.pl/wypozyczalnia/prace-ogrodnicze/) na ten niezwykle ciekawy temat, to wejdź w link pod spodem i przeloguj się do następnego artykułu.

Nie wolno również spożywać szampana podczas imprezy ani niepohamowanie się objadać. A przez cały czas należy trzymać rękę na pulsie, by nie przegapić zabawnych i ciekawych sytuacji, które aż proszą się o to, żeby je unieśmiertelnić.

Fotograf ślubny, jak zresztą każdy inny pracownik, jest zmuszony nieustannie podnosić swoje umiejętności i śledzić nowinki techniczne. Udział w warsztatach pozwoli poznać światowe trendy, a nowoczesny aparat pozwoli je urzeczywistnić. Dzięki takim zabiegom artysta fotograf będzie mógł zaproponować klientom wykonanie takich fotografii, o jakich poprzednicy sprzed 10 lat tylko mogli pomarzyć.