Różnorakie typy wag i ich specjalistyczne zastosowanie

Wagi są bardzo powszechnymi urządzeniami do pomiarów, które służą nam do ważenia różnorakich przedmiotów, w tym kontrolowania masy ciała. Wagi mają możliwość być też użytkowane do wyznaczania rozmaitych wielkości, parametrów itd.
Wagi najczęściej kojarzą nam się z domowymi urządzeniami, dzięki którym możemy monitorować masę naszego ciała. Zazwyczaj umieszczane zostają w łazienkach, abyśmy od czasu do czasu mieli możliwość skontrolowania swojej masy ciała. Z całą pewnością niektórzy kojarzą zapewne niezwykle charakterystyczne wagi apteczne, jak również bardzo precyzyjne wagi jubilerskie. Czy potrafimy rozpoznać inne typy wag?
http://wagi-elektroniczne.pl/produkty/wagi_jubilerskie,114
Napisane przez: Christian Schnettelker
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Najbardziej dokładne wydają się wagi wykorzystywane w laboratoriach. Posiadają wiele niezbędnych funkcji specjalistycznych, mogą być również połączone z komputerem albo drukarką. Innym rodzajem są wagi platformowe. Także są niezwykle precyzyjne niezależnie od miejsca ładunku w pomoście wagi. Wagi tego rodzaju mają różnorakie zastosowania m.in. w przemyśle mięsnym, spożywczym, a nawet farmaceutycznym. Tego rodzaju wagi muszą być nierdzewne oraz hermetyczne. Ich budowa w ogromnej mierze ułatwia zachowanie bardzo wysokich standardów higieny, jak również czystości. Ja jestem bardzo zadowolona z zakupionej na stronie wagi-elektroniczne.pl/produkty/wagi_apteczne,80.

Sprawdź też

Na co zwrócić uwagę wybierając kamerkę do sportów ekstremalnych?

jvc gc-xa2 adixxion
Podpatrzone na: Kamerynakask.pl
W czasie nowoczesnych technologii ludzie, którzy są zwolennikami sportów ekstremalnych uwielbiają dzielić się doświadczeniami. Trafną metodą jest naturalnie uchwycenie na filmie wyczynów i umieszczenie filmików na Youtubie, który pozwala na zamieszczanie dowolnych treści filmowych. Fajnie jest zatem poprosić kumpla, by stanął obok z dobrą kamerą i uchwycił, gdy nurkujecie, wspinacie się na strome szczyty bądź cokolwiek innego czynicie. Jednakże zdecydowanie najlepszy obraz doświadczeń da porządna kamera na kask. Na pewno wielokrotnie patrzyłeś na nagrania robione tego gatunku kamerą.


Zupełnie innym typem okazują się wagi pomostowe elektroniczne, jakie wyróżniają się prostą budową, bardzo dużą wytrzymałością, a także szybkością ważenia. Mają niezwykle duże możliwości zastosowania. Najczęściej wykorzystywane są w magazynach, handlu, przemyśle czy rolnictwie. Są szeroko doceniane przede wszystkim przez wzgląd na swoje właściwości. Są nierdzewne i hermetyczne, a jednocześnie niezwykle odporne na działanie czynników zewnętrznych, między innymi na wilgoć, sól bądź wszelkiego typu kwasy. Posiadają odpowiednie czujniki, które zapewniają ochronę, podobnie jak szczelna obudowa modułu pomiarowego. Dzięki szczelnej konstrukcji czy wszelkim zabezpieczeniom dzięki tego typu wadze zagwarantowane są najwyższe standardy higieny oraz czystości.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.