Treningi dla kulturystów – rady dla początkujących

Gdy okres zimowy przemija i pojawiają się pierwsze cieplejsze dni, wielu z nas budzi się z zimowego snu i stwierdza, iż należy zatroszczyć się o figurę, by latem odpowiednio prezentować się w stroju kąpielowym. Takie myślenie jest typowe i dla pań i dla panów, a na siłowni przeważnie popełniamy wszyscy te same błędy.

Najczęstszymi błędami na siłowni są te, które być może nie są rezultatem naszej niewiedzy, ale raczej ze zniecierpliwienia i chęci natychmiastowego uzyskania zadowalających efektów. Dlatego warto czytać serwis Prawda jest taka, że nie da się uzyskać doskonałej, wysportowanej sylwetki w ciągu zaledwie kilku tygodni. Żeby proporcja masy mięśniowej do masy ciała była odpowiednia, potrzebne są długie miesiące systematycznych treningów oraz mądra dieta. Często decydujemy się na ćwiczenia, bez podstawowego przygotowania merytorycznego. Przez to zdaje nam się, że głodzenie się oraz nadmierny wysiłek każdego dnia, dadzą rezultaty, na które czekamy.

ćwiczenia na przyrządach na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby ze zbyt niską wagą, muszą najpierw zadbać o trening zwiększający masę, a dopiero kolejnym etapem jest rzeźbienie mięśni, natomiast jeśli czyimś problemem jest otyłość, to na nic zdadzą się spalacze tłuszczu, jeżeli nie połączymy ich ze zmianą nawyków żywieniowych.

Te zamieszczone tutaj wpisy z witryny (https://btune.pl/hamownia-wroclaw-4×4/) zaspokoją Twą dociekliwość, jeśli omawiana w tym serwisie tematyka żywo Cię zafascynowała.

Konieczna jest bowiem systematyczna aktywność fizyczna. Przedtem przeczytaj więcej

Z reguły błędny wynikają z braku wiedzy, czasem jednak błędy na siłowni są wynikiem naszego mylnego przekonania, iż jesteśmy najmądrzejsi. Trening kulturystyczny ściągnięty z internetu nigdy nie będzie dla nas optymalny, gdyż każdy człowiek ma inną figurę, inne możliwości fizyczne, odmienną kondycję i inny styl życia. Jedyna zasada, która jest taka sama dla wszystkich przyszłych i obecnych kulturystów to to, iż zbilansowana dieta jest kluczem do sukcesu. Nawet doskonały, najbardziej angażujący trening nie przyniesie efektów, jeżeli odżywiamy się całkowicie przypadkowo. Czasami zdaje nam się, że suplementy dla sportowców wszystko załatwią, jednak spalacze tłuszczu, czy odżywki dla kulturystów są dedykowane doświadczonym zawodnikom. Przez pierwsze miesiące treningów suplementacja jest całkowicie niepotrzebna.