W jaki sposób należycie wyczyścić obiektyw aparatu

W toku czyszczenia obiektywu nade wszystko musimy pamiętać o ostrożności i używaniu właściwych środków do czyszczenia. W przeciwnym razie zdołalibyśmy uszkodzić obiektyw, a tego z pewnością nie potrzebowałby nikt z nas. Czyszczenia aparatu nie wolno też lekceważyć, gdyż kurz, jaki zbiera się na obiektywie zdoła posiadać nadzwyczaj wielki wpływ na funkcjonowanie naszego sprzętu fotograficznego.
obiektyw marki Canon
Napisane przez: Kitmondo Marketplace
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pragnąc wyczyścić soczewkę obiektywu, pierwej powinno się zwrócić uwagę czy nie znajdują się tam jakieś paproszki, drobinki piasku lub kurz. Okazuje się, że pomimo odpowiedniego zabezpieczenia soczewek poprzez fabrykantów, nawet kawałeczek piasku czy mały kamyczek zdoła zostawić zarysowania na soczewce.

Sprawdź też

Rady, które musisz znać przy okazji nabycia pierwszego aparatu fotograficznego! Możliwości schowane w dobrych obiektywach.

Sigma
Podpatrzone na: http://www.sigma-sklep.pl/
Wiedza nt. podstaw robienia zdjęć to zalecana pozycja startowa w czasie kupna pierwszego aparatu. Wytwórcy proponują różnorodny asortyment aparatów. Aby mieć możliwość wykonywania zdjęć, nie zawsze będziemy potrzebować lustrzanki. Jeżeli jednak jesteś przekonany, że ciekawi cię sprzet najwyższej jakości, zaznajom się z użytecznymi wskazówkami przed jego kupnem.


W związku z tym nim przystąpimy do czyszczenia aparatu, winniśmy przedmuchać soczewkę za pośrednictwem dużej gruszki fotograficznej. Mocny i intensywny strumień powietrza bez wątpienia usunie wszystkie paproszki z soczewki obiektywu. Gruszki fotograficzne to bezproblemowo dostępne artykuły, jakie znajdziemy w wielu sklepach. Nie są one kosztowne, odpowiednią i fachową gruszkę fotograficzną wolno zakupić już za blisko 20 złotych.


obiektyw
Napisane przez: http://www.sxc.hu
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
Po zdmuchnięciu z soczewki obiektywu wszystkich paproszków wypada go dokładnie wyczyścić.

Kliknij na odnośnik do strony (https://opiekuninformatyczny.pl/), on przedstawi Ci wątek, który Cię aktualnie zaintrygował. Zobacz artykuł, zawierający ciekawe informacje.

Pamiętajmy o tym, iż czyszczenie obiektywu musi przebiegać łagodnie. Stosujmy porządne preparaty oddane do czyszczenia obiektywów, które nie zniszczą delikatnych powłok antyrefleksyjnych. Do czyszczenia obiektywów używajmy też miękkich ściereczek, na przykład z mikrofibry.

Możemy też zaopatrzyć się w specjalne ściereczki oddane do polerowania soczewek w obiektywach. Ściereczki takie są proponowane przez wiele różnych firm. Chusteczkami tymi dokładnie rozprowadzimy płyn na soczewce. A jakich chusteczek nie używać, by szczegółowo wytrzeć obiektyw? Bezsprzecznie powinniśmy zrezygnować z ręczników papierowych czy też chusteczek higienicznych, jakie mogą zostawić na obiektywie paproszki, oraz nawet go porysować (w zależności od szczebla twardości).
2019-07-14 07:28:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.