Wczasy w Karpaczu

Mieszkańcy Dolnego Śląska nie muszą daleko się wybierać, by odpocząć lub poznać najwspanialsze zabytki i oglądać zabierające dech piersiach widoki.
Województwo to położone na południowym-zachodzie słynie z z dużej ilości turystycznych atrakcji: uzdrowiska w Polanicy Zdrój, Kudowie Zdrój, Dusznikach Zdrój czy też Zamek Książ w Wałbrzychu, gdzie podobno czasami straszy. Co prawda morza na Dolnym Śląsku się nie uświadczy, ale miłośnicy górskich wycieczek znajdą z pewnością coś dla siebie.

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Chodzi oczywiście o Karkonosze i ich główne miasto Karpacz (więcej jeśli chodzi o Karkonosze). Karkonosze są znane z mnóstwa legend, jak ta o złośliwym Liczyrzepie. Ten duch Karkonoszy na stale wpisał się w przewodniki turystyczne, w których opisywane są jego sprawki. A według mieszkańców, Liczyrzepa wciąż płata figle, turystom, którzy nie umieją zachować się na stokach. Jednak pomimo tych chodzących opowieści Karkonosze, wciąż ściągają wielu miłośników górskich wycieczek. To także dla nich okazja by potrenować przed zdobyciem Tatr czy też Bieszczad. Turysta-mieszczuch decydujący się na wypoczynek w Karpaczu również może liczyć na udane wczasy. Karpacz atrakcje to przede wszystkim Świątynia Wang, Muzeum Zabawek, Tor (tor kartingowy wrocław) Saneczkowy Kolorowa. W Karpaczu można również być świadkiem jednej z niewielu w Europie anomalii grawitacyjnych. Planując dłuższy pobyt można skorzystać z atrakcyjnej oferty noclegowej. Przy wyborze ośrodka dobrze jest skorzystać z portali z ogłoszeniami, na których z pewnością będą dostępne informacje takie, jak: Karpacz noclegi, tanie noclegi Karpacz lub Karpacz kwatery prywatne, które chwalą się domową atmosferą i również korzystnymi cenami Można skorzystać z ośrodków agroturystycznych w Miłkowie.

W Internecie można też wybrać opcje pensjonaty Karpacz (jeszcze więcej fajnych opcji). Takiego typu ośrodki znane są nie tylko z przystępnych cen ale także komfortowych warunków i regionalnej kuchni. Dla tych co wciąż poszukują wymarzonej imprezy sylwestrowej, to miejsce również może się sprawdzić. Korzystając z wyszukiwarki i wstukując frazę Karpacz sylwester, wyświetlą się dodatkowo oferty z okazjami, wolnymi miejscami i ośrodkami, które organizują bale i imprezy sylwestrowe na narciarskich szlakach. Co więcej na stronach wyszukiwarek już teraz można zgłębić oferty na wakacje 2014 w Karpaczu. Już teraz warto się nad tym zastanowić.
A zatem czy nie lepiej wybrać urlop właśnie na Dolnym Śląsku?