Wpływ najnowocześniejszych technologii na nasze życie

Nie ulega wątpliwości, iż komputer to skomplikowane narzędzie, ale przy tym ogromnie wygodne w użyciu. Dzisiaj dostępne urządzenia stworzone są według reguły „wyjmij z opakowania po czym użytkuj”. Tak rzeczywiście jest na początku. Z czasem jednak wydajność laptopa może w zauważalny sposób zmaleć. Powód jest nieskomplikowany – nowo instalowane oprogramowanie w trakcie tegoż procesu jest w stanie kopiować na dysk komputera pliki jakie później nie będą przydatne jednakże ich wpływ na funkcjonowanie komputera może być ujemny.

Laptop

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
Na sprawność komputera najczęściej wpływa też zbyt rozbudowany plik rejestru, zatem plik zawierający dane o wszystkich aplikacjach laptopa. Nierzadko zawiera on dane o oprogramowaniach których już nie używamy. Analiza tychże zbędnych danych zajmuje wiele czasu. W jaki sposób poradzić sobie z tym kłopotem? Odpowiedzią może być dobry program do czyszczenia komputera (przeczytaj ten wpis). Większa część wiodących oprogramowań antywirusowych w swoich komercyjnych wersjach posiada tego rodzaju oprogramowanie.

Jednak nic nie ma na przeszkodzie, aby zainstalować darmowy program czyszczący komputer (dalsza część artykułu). Dobrze jest jednak wyboru dokonać roztropnie, gdyż szkody spowodowane przez nie najlepszej jakości program czyszczący komputer wpłynąć mogą na stabilność laptopa. Dobry program do czyszczenia komputera winien nieść opcję odtwarzania uskutecznionych zmian. Najlepiej też skontrolować opinie o wybranym programie w znanym portalu poświęconym nowoczesnym technologiom albo w prasie komputerowej.

Uporawszy się z opieszałym komputerem możemy swobodnie rozkoszować się dobrodziejstwami netu. Przyznać trzeba, że wynalazek tenże ma coraz to większy wpływ na nasze życie nawet w sprawach dotąd nie łączących się z tym zjawiskiem. Na przykład ostanie wybory prezydenckie – na ich wynik w znacznym stopniu wpłynęła sprawność czy jej brak w obsługiwaniu się nowymi formami komunikacji. W publikowanych licznie zwięzłych komentarzy do bieżącej sytuacji częstokroć wypowiedziach specjalistów dziennikarzy pojawia się sformułowanie „mem”. Co to jest mem (przeczytaj ten wpis)? Jest to obrazek albo fotografia z krótkim, często dowcipnym a czasem złośliwym jednozdaniowym podpisem.