Z czego się bierze niezwykłość Angry Birds, najbardziej popularnej gry komputerowej w historii

Codzienne na świecie pojawiają się nowo wydawane gry, lecz niewiele z nich może się udać osiągnąć prawdziwy sukces. Lecz raz na jakiś czas się takie pojawiają, pojawiają się również gry, które śmiało nazywać można hitami. I do tego typu gier jest zaliczana Angry Birds, gra, jaka zdobyła wszystkie kraje, a ponad dwa miliardy ściągnięć uczyniły ją najbardziej popularną grą w historii. Dodatkowo, z tej prostej, niepozornej gry zrodził się potężny przemysł, gra ma już swój serial, w planie będzie tradycyjny film, a różne gadżety z latającymi ptaszyskami stanowią marzenie większości maluchów.

angry birds

Autor: Gear4
Źródło: Gear4
Nad fenomenem popularności tej gry zastanawiają się już naukowcy, próbujący dociec, czemu każdy w nią chociaż trochę grał. A tak naprawdę gra w ptaki i świnie jest niezwykle prosta. Nie wymaga od gracza wielkiego talentu czy umiejętności, nie trzeba też zastanawiać się nad skomplikowanymi scenariuszami. Po prostu trzeba strzelić ptakiem i patrzeć, co dzieje się po drugiej stronie planszy – a dziać się może rzeczywiście dużo, zadbali już o to producenci tej gry.

Następnym ogromnym plusem tej gry jest to, że można w nią zagrać nawet w krótkiej przerwie, czekając na dentystę czy udając się autobusem do szkoły. Dużo gier bardzo wciąga, ale będą one wymagać dłuższego siedzenia, żeby to miało jakiś sens. Przy latających ptakach tego problemu nie ma – jedna runda może zająć kilka minut, a jeśli się coś nie uda, to w każdym momencie da się do niej wrócić i poprawić wynik.

No i pamiętać trzeba o jeszcze jednej ważnej sprawie, którą jest wygląd – cokolwiek by się nie mówiło, to Angry Birds jest zwyczajnie grą uroczą, dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach i zachwycającą detalami. Producent nie spoczywa na laurach i bez przerwy ukazują się nowe przygody latających ptaków, ostatnią nowością jest na przykład Angry Birds Stella – popularna gra Angry Birds. Wszystko będzie wskazywać na to, że także ta wersja może odnieść sukces, co zresztą doskonale widać patrząc na statystyki ściągnięć, już teraz gra ma bardzo dużą liczbę użytkowników.