Założenie swojego sklepu może być ciężkim zadaniem — powinniśmy się zatem do tego przygotować

Nieważne, co będziemy sprzedawać — prowadzenie sklepu wymaga wynajęcia jakiegoś lokalu.
Polacy, którzy założyli swe przedsiębiorstwa w internecie i tam proponują różne produkty, mogą pracować na przykład z domu.

Wybór

Autor: D+H
Źródło: D+H
Potrzebują jedynie magazynu, choć i ten mogą na przykład ulokować w piwnicy. Jeżeli jednak chcemy prowadzić stacjonarny sklep, to oczywiście niezbędny jest wtedy lokal. I tu należy przemyśleć kilka spraw. Najważniejsze wydaje się być to, że musi on spełniać wszelkie wymogi pod względem charakteru naszej sprzedaży. Jeżeli będziemy mieli cukiernię lub warzywniak, to będziemy musieli poszukać miejsca, w którym będzie dużo światła. Natomiast jeżeli będziemy mieć w sprzedaży przykładowo ciuchy, to lokal musi posiadać pojemny magazyn. Sporo zależy też od tego, na jakie gabaryty lokalu mamy zamiar się skusić. Na początek możemy zacząć od niewielkiego sklepu. Jeżeli nasz biznes okaże się być sukcesem i okoliczni mieszkańcy zechcą robić u nas zakupy, to po pewnym czasie będzie można rozejrzeć się za czymś większym. Ważną sprawą przy wynajęciu lokalu są opłaty. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, ile będziemy płacić za wynajem i czynsz. Wszystko powinniśmy zsumować i szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy damy radę.

Nim otworzymy sklep, powinniśmy zrobić pewnego rodzaju research — czy w okolicy jest już jakiś lokal o tym samym charakterze. Bez sensu byłoby otwierać drugą kwiaciarnię czy butik, jeśli tuż za rogiem już taki jest. Mogłoby się to źle skończyć. Tylko niestety nie wiadomo dla kogo.